Pár slov o autorovi

Tomáš Grünwald

Nevystudoval žádnou školu, která by mu dávala do vínku znalost psaní knih. Je ryzím spisovatelem samoukem. Všechno, co kdy napsal, vzniklo jen díky emocím, které prožíval buď on osobně, nebo díky příběhům, se kterými se mu svěřili jeho blízcí.

Narodil ve znamení blíženců a jak často říká - rád sní svůj život. Neustále přemýšlí, co nového by mohl dělat. Má v hlavě spoustu nápadů, ale všechny tyto nápady jsou bez větších šancí k dokončení. Na to by potřeboval k sobě někoho, kdo by z té spousty "skvělých" ideí dokázal vyfiltrovat ty, které za něco stojí, a tyto pak také za mě dokončit.

Proto bylo pro něj samotného velkým překvapením, že se mu (samozřejmě za pomoci lidí v jeho okolí) podařilo dotáhnout do konce svojí prvotinu, knihu "Hra na čtvrtého". Bylo to těžké, někdy i bolestné. Ale začíná si uvědomovat, že daleko těžší bude pokračovat. Prý nejtěžší je napsat knihu v pořadí druhou. A s tímto názorem se momentálně plně ztotožňuje.

Když píše knihy, snaží se, aby se čtenář dokázal do postav vžít. Aby se mu ty příběhy zdály reálné, respektive takové, které sám prožil, anebo by je toužil prožít. Proto asi nikdy nezačne psát knihu na téma sci-fi nebo fantasy. Prostě Harryho Pottera, Středozem i Hvězdné války přenechá někomu jinému. I když se kdysi jeden takový příběh o invazi mimozemšťanů napsat pokusil. Vlastně ho napsal pod vlivem speciálu časopisu ABC někdy v polovině 80. let. Pokračovat však nehodlá. Mnohem blíž mu jsou zamilované příběhy a je jen na vás, posoudit, jak si v této oblasti skutečně vede...